}
Shkarko Fotot
download
POSTER
download
WALLPAPER
Syriana

Syriana

Titulli :

Shiko Syriana Me Titra Shqip Filma24.ag

Viti: 2005Runtime: 128 min
Director:Stephen Gaghan, Mary Cybulski,
Aktoret:George Clooney, Matt Damon, Jeffrey Wright, Chris Cooper, Amanda Peet, William Hurt, Christopher Plummer, Alexander Siddig, Kayvan Novak, Amr Waked,

Pershkrimi i Filmit: Syriana

Nga regjizori Stephen Gahan vjen Syriana, një thriler politik që shpalos intrigat e industrisë së naftës botërore. Nga marrëveshjet e njerëzve mbrapa zyrave të Uashingtonit, tek burrat që punojnë tek fushat e naftës së Gjirit Persik, historitë e shumta të këtij filmi lidhen së bashku për të ndriçuar pasojat njerëzore të ndjekjes së egër për pasuri dhe pushtet. Kur një punonjës i CIA (George Clloney) nis të zbulojë të vërtetën shqetësuese rreth punës të së cilës i kishte përkushtuar jetën, një komisioner nafte i suksesshëm (Matt Damon) përballet me një tragjedi familjare të paimagjinueshme dhe gjen “ngushëllim” tek marrëveshja e tij me një princ idealist të Gjirit (Alexander Siddig). Një avokat koorporate (Jeffrey Wright) përballet me një dilemë morale kur mashtron në bashkimin e dy kompanive të naftës së Shteteve të Bashkuara, ndërkohë që matanë globit, një adoleshent pakistanez të cilit i kanë hequr të drejtat qytetare (Mazhar Munir) bie pre në mundimet e një prifti karizmatik për ta rekrutuar. Secili luan jesën e tij të vogël në sistemin e madh dhe të ngatërruar që i jep fuqi industrisë, pa e ditur se çfarë ndikime shpërthyese do të kenë jetët e tyre mbi botën.

Keywords:
Syriana Shiko Filmin Falas, Shiko Syriana Te Plote Me Titra Shqip Kualitet HD.

JanĂ« bllokuar playerat nga AKEP. Instaloni VPN pĂ«r Android/iOS falas INSTALO KĂ‹TU - SHIKO VIDEOVullnetarĂ«t pĂ«r pĂ«rkthime tĂ« na shkruajnĂ« nĂ« [email protected]

Views 261
Trailer
CINEMA MODE
REGISTER

Per te hapur filmin ne fillim beni FOLLOW faqes me poshte ne instagram, Kliko Posterin Me Poshte  

Servers
(Pa Titra)
Playeri 2